BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 6754773
*
nr 675 4773
Bordslampfot
keramik, Gefle, nagg
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2011
kl 17:35:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 13:16:24
1
100 kr
9/1 17:22:53
2
150 kr
10/1 16:57:59
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor gefle keramik nagg svensk keramik svenska keramiker
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:14
-
3045 Bordslampa
Belid. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:32
-
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:17
-
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:06
-
3048 Bordslampa
Krome. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3083 Bordslampa
mässing, bergboms. Höjd: 65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:37
*
Bordslampfot
nr 675 4773
Bordslampfot
keramik, Gefle, nagg
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/1 13:16:24 | 1 | 100 kr |
9/1 17:22:53 | 2 | 150 kr |
10/1 16:57:59 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor gefle keramik nagg svensk keramik svenska keramiker
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:14 -
3045 Bordslampa
Belid. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:32 -
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:17
-
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:06 -
3048 Bordslampa
Krome. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09 -
3083 Bordslampa
mässing, bergboms. Höjd: 65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:37